Akustik Malzeme Karşılaştırması

AKUSTİK NEDİR?

Kapalı bir yerde sesin duyulup dağılma tarzını incelemektir.Kulakta ses duyusu meydana getiren esnek karakterli boyuna titreşimlerin madde içerisindeki yayılımı ile bu titreşimleri meydana getiren cisimlerin kendi titreşimlerinin incelemesidir.
Bir yerdeki sesin genel olarak nasıl geleceğini, nasıl daha iyi halde olacağını araştırır.

Akustik Konfor Nedir?

Konuşmaların anlaşılabilir olduğu
Seslerden dolayı sıkıntı yaratmayan
Zihni oyalayıp, yormayan
Uygun konsantrasyona imkan veren koşulların sağlanmasıdır.
Anlatılanların daha iyi anlaşılması ve kavranmasıdır.

Feltbi Polyester Elyaf Keçe Akustik Davranışı  

Bu nedenle pek çok malzeme kullanılmaktadır. Aşağıda bir çok malzeme karşılaştırılmış olup bunların NRC değerleri tabloda tarafınıza sunulmuştur.

malzemelerin karşılaştırılması tablosu
akustik malzemelerin karşılaştırılması grafiği

Feltbi Polyester Keçeler ile Diğer malzemelerin Akustik Karşılaştırılması

Bu malzemelerin karşılaştırılmasında en önemli değer NRC (noice reduction cofficient)değeridir. NRC değeri ne kadar yüksek ise ürün o kadar başarılıdır.

Pek çok ürün kullanılmaktadır.Bunların değişik frekans aralığındaki NRC değerleri önem taşımaktadır.

AKUSTİK Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtımında kullanılan malzemeler kullanım yerlerine göre çeşitlilik göstermektedirler. izoBOZZ keçe,Cam yünü, taş yünü,sünger,vb amaçlı kullanılmaktadır.Bu tür malzemeler değişik form ve katmanlarda kullanılarak daha iyi sonuç alınabilmektedir.

Duvarlarda,tavanlarda,yerde sarkıt şekillerde ve/veya yapıştırılarak kullanılabilmektedir.

Akustik Danışmanlık Hizmetleri

Projelerinizde muhakkak danışmanlık firmaları ile çalışmanızı öneririz.Danışmanlık hizmeti almak başlangıçta cebinizden para çıkması gibi gözükürken uzun dönemde ve iş bittiğinde doğru yapılmayan uygulamalar sonucu size daha çok masraf çıkmasını ve hedeflediğiniz sürede işinizin bitmesi için çok önemlidir.

AKUSTİK ALANLARI

Bir yerdeki sesin genel olarak nasıl geleceğini, nasıl daha iyi halde olacağını araştırır. Bazen ses yükselticiler, hoparlörler veya sesle ilgili herhangi bir sistemden çok şeyler beklenirken sonuç hüsran ile bitebilir. İşte burada asıl problemin oda akustiği olduğu ortaya çıkmaktadır.

Akustiğin en iyi olduğu yerler genelde konferans salonları,tiyatrolar,okullar,sınıflar,barlar,gece kulüpleri,stüdyolar,müzik stüdyoları ibadethaneler ve hitabın gerçekleştirildiği ortamlardır.

https://www.feltbimarket.com/akustik-malzemeler

Talep Formu
close slider

E-posta ve telefonla bilgilendirilmeyi kabul ediyorum.*
Gizlilik Sözleşmesi'ni okudum onaylıyorum.*