Ofis Akustiği

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/04/feltbi-akustik-taca-4-1280x1280.jpg

Ofis Akustiği

Uygun ofis akustiği olmadan çalışanlar odaklanma problemi çekiyor. Modern ofisler , çalışanların kolayca etkileşim kurabileceği, işbirliği yapabileceği ve iletişim kurabileceği açık alanlarla karakterize edilir. Aslında, çalışmalar bize açık plan ofislerin en gürültülü çalışma alanları olduğunu ve üretkenliği% 66’ya kadar azaltabildiğini göstermektedir. Gürültülü Ofisler için akustik panel çözümleri, çalışanların rahatlığını sağlamak için en kolay ve etkili yoldur.”

Ofis Akustiği Problemler

Çalışan dikkat dağıtımı birçok kuruluş tarafından araştırılmıştır. Sonuçlar tutarlı ve şaşırtıcı. Açık çalışma alanlarındaki tüm çalışanların yaklaşık yüzde 70’i, üretkenlik üzerindeki en büyük etkinin, iş arkadaşlarının konuşmaları olduğunu bildirmektedir.

Bu problemlerin çözümlerinde izobozz keçe en sağlıklı, en doğal, en ince ve en iyi verim gösteren ürünlerden biridir. Feltbi keçe ürünler ise size mekanlarınıza ,tasarımlarınıza uygun rengarenk seçenekler sunmaktadır.

Çözümler

Yeni işyerleri ve mevcut işyerlerinde değişiklik yapılmasını planlarken, çalışanın memnuniyeti ve işletmenin başarısı için daha iyi bir sonuç elde etmesine yardımcı olabilecek birkaç basit akustik yöntem var.
Akustik çok önemlidir.

Ofis akustiği, işyerinde performans ve verimliliğe katkıda bulunur. Karmaşık bilgi çalışmasını desteklemek için birçok insan sessiz yerler arar. Başkalarını rahatsız etmeden planlanmış veya kendiliğinden etkileşime girme yeteneği, ekip çalışması ve ilişki gelişimi için önemlidir.

Akustik yalıtımının yapıldığı  ortamlarda, çalışanlar basit görevlerin yerine getirilmesinde yüzde 38’e, karmaşık görevlerde yüzde 27’ye varan iyileşmeler bildirmiştir. İstenmeyen gürültüyü azaltmanın tek yolu akustik kaplama değildir. Ofis yerleşimi, döşeme malzemeleri, duvarlar, tavanlar ve davranış protokolleri fark yaratabilir.

İş yerlerinde gürültü seviyesine göre çalışma süreleri; 80 desibelde 7,5 saat
90 desibelde 4 saat
95 desibelde 2 saat
100 desibelde 1 saat
105 desibelde 30 dakika
110 desibelde 15 dakika
115 desibelde 7,5 dakika

Ofis, Toplantı Salonları ve benzeri çalışma ortamlarında yüksek ses ve gürültü iletişimi zorlaştırdığı gibi çalışmanın verimini düşürmektedir. Ayrıca gelişmiş kentlerin komplek dizaynı ve şehir yoğunluğu çevreden gelen gürültü kirliliğini artırmakta ve çalışanlarınızın iş kalitesinide etkilemekte. “Hacim Akustiği” ürünlerimizle bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Ortamdaki sesin ölçeği ne olursa olsun o ortamda gürültü kirliliğini sıfıra indirecek çeşitli ürünlerimizle ile iş yeri ve ofislerinizde  daha verimli bir ortam sağlıyoruz.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Ofis İçi Akustik
Uygulama Bilgileri

Ofislerde ve açık alan çalışma alanlarında  gürültü ve yankı , ses yalıtımı, akustik yalıtım, akustik ses için ofis akustiğinde pek çok uygulama yapılabilir. Öncelikle bir ölçüm yapılır. Raporda çıkan sonuca göre ofis içinde düzenleme işine girilir. Bu amaçla kullanılacak ürünlerden bazıları;

Duvar panelleri ,tavan panelleri, baffle, bulutlar, ses yutucu paneller ,akustik ofis mobilyaları; telefon görüşme kabini, toplantı kabini, çalışma masa kabini, akustik kumaş kaplı panel, 3d duvar paneli, akustik keçe panel , Feltbi keçe panolar kullanılır.

Uygulama Fotoğraf ve Videolar

  • Fotoğraf
  • Video
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »