Spor Salonları Akustik Uygulamalar

RAKİPSİZ

VAR MI SESSİZLİK GİBİSİ

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/04/IMG_9104-1.jpg

Spor salonu akustiği ile spor salonlarında ses ve yankı yalıtımı sayesinde çok daha rahat bir şekilde çalışmalar yapılabilir. Bu uygulama sonrası alınacak verim daha da yüksek olur. Ayakkabı gıcırdaması, top sesi, yüksek ses tezahüratlar, müzik içerdeki yankı seviyesini arttırır. Ve spor salonlarını konuşulanın anlaşılmadığı yerler haline getirirler. Bu motivasyonu azaltacağı gibi verimliliğinde azalmasına neden olur.

SPOR SALONU AKUSTİĞİ

Spor salonları genel olarak çok geniş alanlar içerisinde yer almaktadır. akustik düzenleme olmayan spor salonlarında parke zemin, beton duvarlar ve alçı tavanlar yüzünden yankılanan ekoyu çok net duyabiliriz.
Bazı spor salonlarında yankı 7,8 saniye kadar sürebilir. Bu mekanlar sadece bir spor salonu olarak değil, aynı zamanda bir toplantı salonu, tiyatro, müzik mekanı olarak kullanıma hazırlanmalıdır.
Bu yüzden spor salonu akustik düzenleme önemlidir.

Spor salonu akustik ile Yankı süresini en aza indirmek için yüzey alanlara Feltbi Akustik  Paneller ve Feltwall Akustik Keçe Duvar kaplamaları uygulanmalıdır. Bu paneller ve duvar kaplama keçeleri kritik ses ve aşırı enerjiyi emerler.

Reverberasyon  (Çınlama süresi) ni düşürerek ortamdaki akustiği düzenler.
Daha fazla verim için Feltbi Akustik Baffle Panelleri tavanlara uygulanır. Paneller her iki tarafından da sesi emerek, tavandan erken yansımaları yakalayarak daha fazla verim elde ederler.Ses yutucu paneller,kanopeler,tavan bulutlar,akustik keçe paneller,renkli kumaş,tavan kaplamaları,akustik panolar,renkli desenli keçeler uygulanarak çeşitli tasarımlarla mekanlar şimdi çok akustik.

Spor salonu akustik ve ses yalıtımı içerideki seslerin dışarı çıkması, dışarıdaki seslerin içeri girmesi, branş odaları arası seslerin birbirine karışması ve salon içerisindeki sesin yankı yapması sorunlarını ses yalıtımları ve düzenleme ile  çözülebilmektedir.

Spor Salonu acoustic yüksek ses içeren makinelerin çalıştığı ve titreşim yaydığı bir ortamdır. Burada önemli olan titreşim ve darbe önleyici ses yalıtım malzemesi kullanmaktır. Zemin için mantarlı kauçuk, kauçuk levha , epdm bariyeri kullanabilirsiniz. Çok fazla alet çalışıyor ise buraya mutlaka ses izolasyonu yapılması gerekir. Bunun için ise Feltbipan  Vox tercih edebilirsiniz. Feltbi Vox  paneller duvara uygulandıktan sonra boya,badana gerektirmez. Bunun yanı sıra destekleyici olarak kumaş kaplı paneller, baffle ve yüzer tavanlar, akustik panelleri tercih edebilirsiniz.

Projelerinize en uygun Akustik Fiyat teklifi almak  için teklif formundan veya 0212 2913103 / 0505 3668813 bize ulaşabilirsiniz. Akustik Problemlerinize çözüm önerileri veya Akustik  ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Uygulama Fotoğraf ve Videolar

  • Fotoğraf
  • Video
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »