Boru Isı Yalıtımı -Diğer Kullanım

Boru Isı Yalıtımı

Boruların ve havalandırma kanallarının içinde taşınan akışkanın ve havanın dış ortam koşul ve sıcaklıklarından etkilenmeden,sistemin sağlıklı olarak çalışmasını sürdürmesini sağlamak adına yapılan işleme tesisatta,boru ısı yalıtımı denir. Binanın daha az enerji kullanarak ısınması veya serinlemesi dolayısıyla çevre kirliliğinin azaltılması, cihazların daha verimli çalışmasının sağlanmasıdır. Isı kaybını önlemeye yardımcı olur. Sıcaklığın ısıtma sisteminin borularında tutulması, işletme maliyetini önemli ölçüde azaltacaktır.

Boru Isı Yalıtımı için izobozz keçe Malzemesi

Ani sıcaklık dalgalanmalarında kullanılan izobozz keçesinin sıcaklık farklarından etkilenmemesi ,yüksek kaliteli yalıtım için çok değerlidir.

Boru izolasyon malzemesi izobozz keçe aynı zamanda nefes alma özelliği bulunduğundan dolayı yoğuşmanın meydana getireceği metal kısımlarda görülen pas oluşumuna da engel olarak sistemin daha uzun ömürlü olmasına katkıda bulunacaktır.izobozz keçe ile sürekli zarar gören malzemelerin değiştirilmesi için harcanan zaman ve maddi yükten de kurtulacaksınız.

Boru Isı Yalıtımında izobozz keçe Avantajları

Boru İzolasyonunda İzoBOZZ; -150 C ile +150 C arasında kullanım sıcaklığı olan ve 0,034 W/mK ısı iletkenlik değerine sahip İzoBOZZ bu alanlarda ısı yalıtımı ve ses yalıtımı için mükemmel seçimdir.

İzobozz sıcak ( buhar hatları vs ) ve soğuk boru hatları için kalıcı çözüm oluşturmaktadır.

Aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere boru üzerindeki 55 dereceyi izobozz keçe uygulamasından sonra 5,5 dereceye kadar indirmeyi başarmıştır.

Uzun ömürlü olması diğer malzemeler karşısında avantaj oluşturmaktadır.

Diğer ürünlere kıyasla kaşıntı, tozuma yapmaz.

Boru Isı Yalıtımı İle ilgili Diğer Kullanımlar

Izolasyon ceketleri içinde ısı yalıtım amaçlı kullanılabilir. Böylece sürekli bakım gibi müdahale gereken yalıtım ceketlerinde uzun ömürlü çözümdür.

Boruların izole edilmesi

https://www.feltbimarket.com/boru-isi-izolasyonu

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

...
feltbi-boru-isi-yalıtım (3)
yalıtımı
feltbi-boru-isi-yalıtım (2)
boru yalıtımı
feltbi-boru-isi-yalıtım (1)
boru yalıtımı
  • Talep Formu
    close slider

      E-posta ve telefonla bilgilendirilmeyi kabul ediyorum.*
      Gizlilik Sözleşmesi'ni okudum onaylıyorum.*