Skip links

Yalıtım Çözümleri > Isı Yalıtım Çözümleri > Duvar Isı Yalıtım Çözümleri > İç Cephe Mantolama

İç Cephe Mantolama

İç duvar yalıtımında kullanılan izoBOZZ FeltBi keçeleri, ısı ve ses yalıtımını aynı anda mükemmel bir şekilde gerçekleştirerek, yaşam alanlarımızı daha konforlu hale getirir. Enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda çevre dostu bir yaklaşımı yansıtır. Firmamız, kalite ve uzmanlıkla üretilen keçelerimiz ile müşterilerine, hem ses hem de ısı yalıtımı açısından mükemmel bir çözüm sunmayı taahhüt eder. Böylece, yaşam alanlarınızı daha sessiz, sıcak ve enerji verimli hale getirirsiniz.

İç Cephe Mantolama Nasıl Uygulanır?

Uygulama 1

3D Kesit

Mimari Kesit

1.  UYGULAMA (DUVAR ÜZERİ izoBOZZ FeltBi KEÇE+FİLE+SIVA+BOYA)

 • Duvar sıvalı ise çimento esaslı mantolama yapıştırma harcı veya saten alçı gerekli talimatlara uygun taraklı mala ile duvar yüzeyine çekilir.
 • Gerekli kalınlıktaki izobozz ısı ve ses yalıtım nonwoven keçeler duvarlara aralarında boşluk kalmayacak şekilde yan yana elle veya plastik mala yardımı ile vura vura (nonwoven keçe liflerinin harçla bağlantısını kuvvetlendirmek amacı ile ) yapıştırılır.
 • Duvara yapıştırılan izobozz non woven ısı ve ses yalıtım keçelerinin kurumasının tamamlanması beklenir.(24 saat) Kuruma tamamlanınca üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı ile sıvama işlemi yapılır. Uygulama kalınlığı 5 mm sarfiyatı 4,5 kg/m2 olacak şekilde sürülüp, üzerine 160 gr/m2 arasında olacak şekilde pvc file sıvanın kabuk mukavemetini arttırmak ve çatlamaları önlemek amacıyla perdahlanır.
 • Kuruması tamamlanan sıvanmış duvarın üzerine boya işlemine geçilir.

Uygulama 2

3D Kesit

Mimari Kesit

2. UYGULAMA (DUVAR ÜZERİ İZOBOZZ KEÇE+ALÇIPAN )

 • Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı ,akrilik esaslı yapıştırıcı) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip nonwoven izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakılmadan yapıştırılır.
 • Kuruması tamamlanan izobozz ısı ve ses yalıtım nonwoven keçelerin üzerine saten alçı sürülerek alçı plakalar konstrüksiyon yapılmadan yapıştırılır. Dübel uygulanmasına gerek yoktur. Alçı plakaların kaplanma işleminden sonra boya işlemine geçilir.İç cephe izolasyonunda alçıpan için konstrüksiyona gerek yoktur.
 •  

Uygulama 3

3D Kesit

Mimari Kesit

3. UYGULAMA (DUVAR ÜZERİ Feltwall )

 • Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı ,akrilik esaslı yapıştırıcı) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip feltwall duvar kaplamaları duvara boşluk bırakılmadan yapıştırılır.

Uygulama 4

3D Kesit

Mimari Kesit

4. UYGULAMA (DUVAR ÜZERİ Feltpaint )

 • Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı ,akrilik esaslı yapıştırıcı) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip feltpaint duvar kaplamaları duvara boşluk bırakılmadan yapıştırılır.

İç Cephe Mantolama Avantajları

 • Nefes alır. Nem rutubet yapmaz.
 • Kolay uygulanır.
 • Sağlıklıdır.
 • Yüksek ısı ve ses yalıtımı yapar

İç Cephe Mantolamada Kullanılan Ürünler

Isıl İletkenlik Değeri:
Darbe Ses Yalıtımı:
Kalınlık:
Ağırlık:
Yangın Tepki Sınıfı:
Ebat:
Paketleme:
λ 0,0331
29dB
15mm
1000 gr/m²
Bs1D0
1m x 15m
Rulo
Isıl İletkenlik Değeri:
Darbe Ses Yalıtımı:
Kalınlık:
Ağırlık:
Yangın Tepki Sınıfı:
Ebat:
Paketleme:
λ 0,0343
29dB
20mm
1500 gr/m²
Bs1D0
(1m x 3m)x4ad
Plaka

Feltwall Duvar ve Tavan Kaplaması

Termal Yalıtım:


Kalınlık:


Ağırlık:


Ebat:


Paketleme:

λ 0,034


7mm


700 gr/m²


150cm x 3000cm


Rulo

Feltpaint Kabartmalı Duvar ve Tavan Kaplaması

Termal Yalıtım:


Kalınlık:


Ağırlık:


Ebat:


Renk:


Paketleme:

λ 0,034


7mm


700 gr/m²


150cm x 3000cm


Beyaz


Rulo

Kartela

Dilediğiniz desende duvarlarınızı kaplayabilirsiniz. Yüksek ısı yalıtımını ve dekoratif çözümler için feltwall ürünümüz size uygundur.

FP Desen Kartela

Test ve Belgeler

İletişim  Referanslar