FeltbiDecor Sıkça Sorulan Sorular

Feltbi Dekor; ısı ve ses yalıtımı sağlayan, ortamdaki çınlama ve uğultuları azaltan, rutubetlenmeyi engelleyen, enerji tasarrufu sağlayan, ekolojik ve çevre dostu, duvara mukavemet sağlayan çok fonksiyonlu bir bir duvar kaplamasıdır.

%100 geri dönüştürülmüş PET elyafın, yüksek mukavamet sağlaması için iğneleme tekniği ile birleştirilmesi sonucu üretilmiş bir polyester keçedir.

1- Güzel ve farklı duvar sağlar: İstediğiniz, tasarladığınız veya hayalinizdeki bir görseli duvarlarınızda görmek için

2- Isı Yalıtımı için : Isıtma ve soğutma giderlerinizi düşürmek için

3- Ses Yalıtımı için : Komşu mekana giden veya gelen gürültülerin azaltılması için

4- Çınlama ve Uğultuların Azaltılması için : Özel fiber yapısı sayesinde ortamdaki eko, yankılanma, çınlama ve uğultuları azaltır. Mekandaki veya odadaki konuşmanın ve müziğin anlaşılabilirliğini arttırır.

5- Rutubeti engellemek için : Kullanıldığı duvarlarda ısı farkını kaldırdığından, rutubeti engelleri

6- Duvara mukavemet vermesi için : Feltbi Keçe duvara yapıştığında duvarın dağılmasını engeller, böylece duvarlar daha mukavim olur.

7- Titreşimi almak için : Feltbi Keçe lifleri duvarda oluşan titreşimleri sönümleyerek, istenmeyen gürültüleri azaltır. Eğlence mekanlarında yüksek ses gücünün duvarlara yarattığı titreşimi azaltır.

8- Darbeye karşı korumak için : Özellikle anaokulu, kreş gibi alanlarda çocukların çarpması sonucu oluşan yaralanmaları engeller.

Hayır. Feltbi dekor polyester elyaftan üretilmektedir. Koku yapmaz, çürüme ve bozulma yapmaz. En güvenli malzemedir. Tüm dünyada polyester keçeden üretilen koltuk, sandalye kullanımı hızla artmaktadır. Polyester elyaf mont, yastık, battaniye, sağlık maskesi gibi birçok alanın tercihidir.

Duvar kağıtları sınırlı seçeneklidir.

Rutubet dayanımı yoktur. Kaplama sırasında hava akımına bağlı kalkabilir.

Vinil duvar kaplamalarını ise sağlığa zararlı olduğu birçok kaynakta belirtilmektedir.

Feltbi dekor yukarıda belirtilen avantajları ile duvar kağıdında olmayan farklılıklara sahiptir.

Feltbi Dekor, ev, ofis, otel, fabrika alanlarında kullanılır.

www.feltbimarket.com sitemizden 30 ayrı kategoride (çocuk, taş, tuğla, damask, manzara,vb) yüzlerce alternatif mevcuttur. Ayrıca sizin seçeceğiniz her türlü resim, portre, fotoğraf da keçelerin üstüne basılabilmektedir. Böylece evinizdeki dekor tamamen size, projenize özel olacaktır.

İstediğiniz logo, marka, doğa, şehir resimleri de Feltbi Dekoratif Keçeler üzerine basılabilmektedir.

Hayır. Aynı elbiseniz, gömleğiniz gibi baskı doğrudan keçenin bünyesine yapılmaktadır.

Evet. Baskıda kullanılan boyalar solvent içermeyen tekstil boyaları ile yapılmaktadır.

Evet. Isı hareketi sıcaktan soğuğa doğru olur. Yani siz evinizde soba veya kombinizi çalıştırdığınızda önce duvarları ve tavanı ısıtırsınız. Yerde bu sorunu halıyla çözerken. Duvarlardan ve tavandan yüksek ısı ve enerji kaybı yaşanmaktadır. Keçe kışın duvarın soğuğunu alır ve duvarı ısıtmak için daha fazla yakıt harcanmasını engeller. Hatta birçok zaman kombinin çalışmasına bile gerek duymayacaksınız.

Sıcak havalarda ise özellikle mantolama olmayan veya eksik yapılmış binalarda, çatı katlarında, beton yüzey veya metal saçtan dış cephe kaplamaları ısınır ve sıcağı iç mekana yansıtır. İç mekan da duvar veya tavan yapışık olan Feltbi Dekor Keçe bu ısının ortama yansımasını azaltır ve geciktirir. Böylece soğutma giderlerini düşürür.

Feltbi dekor 7 mm lik bir kalınlıkla, kartonpiyeri sökmeden, hızlı ve çabuk uygulayabilecek tek etkili ses yalıtım ürünüdür. Aynı gün içinde işlemi evde toz, toprak olmadan bitirilebilmektedir. Ortalama 5 dB lik bir yalıtım sağlaması sayesinde birçok evin ses yalıtım sorunu çözmektedir. Ses yalıtım ihtiyacı daireden daireye, duvar yapısına ve işçiliğe bağlı değişmektedir.

Feltbi Keçeleri duvarınıza kapladığınızda duvarda iç dış ısı farkından oluşan rutubet sorununu ortadan kalkacaktır.

Tüm ticari ve konut binalarında bir titreşim vardır. Titreşimin sebebi yoldaki araç hareketlerinin, jeneratör klimaların, insan hareketlerinin, müzik seslerinin bina yüzeylerindeki etkisidir. Feltbi keçeler ile duvar yüzeyinde oluşan titreşim engellenmiş olur.

Eğlence mekanlarında yüksek ses seviyesi alçı pan, OSB duvarlarda titremeler oluşturmakta ve ortamdaki müzik kalitesini düşürmektedir. Feltbi dekoratif keçeler ile hem mekana görsel güzellik katılmakta hem de titreşim sorunu çözülmektedir.

Evet. Bu alanlarda en büyük sorun ortamda konuşma seslerin karışması ve insanların birbirini duyamaması ve anlayamamasıdır. Feltbi dekoratif keçe kaplı yüzeyler sayesinde duvarlardaki ses yansımaları ( çınlama, uğultu, eko ) azaltılır.

Evet. Müzik sesinin daha güzel anlaşılabilirliğini sağlarken mekâna görsel güzellik katar. Bilinen piramit, yumurta sünger kullanımını ortadan kaldırır. Bu mekanlarda kullanılan ürün logo ve marka görselleri basılarak da kullanılabilir.

Evet. Banyo uygulamalarında suya dayanıklı olması dolayısı ile kullanılabilir.Feltbi keçe su ile temas edince bozulmaz, koku yapmaz, çürümez.

Özel olarak üretilmiş tutkal kıvamlı olan Feltbi yapıştırıcılar, taraklı mala yardımıyla duvara sürülür. Ortalama 0,5-0,8 kg/m2 tüketimleri vardır.

Bölgenizdeki Feltbi uygulamacıları, alçı çekebilen ustalar veya duvar kağıdı ustaları bu uygulamaları kolayca yapabilir. Eğer eliniz yatkınsa bireysel olarak sizde yapabilirsiniz.

Feltbi keçe ve yapıştırıcının yanında şu malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Yapıştırıcı sürmek için mala, kesim için falçata ve makas, keçe altında yapıştırıcı sıvanın dağılımına baskı yapmak için plastik dişsiz tarak veya düz temiz bir kalın aparat.

150 cm eninde ve 3 m boyunda hazırlanmaktadır.1 top 4.5 m2 dir. İstediğiniz metrajda sipariş verebilirsiniz. Eğer duvarınız 3 m den yüksekse siparişlerinizi 150 cm en x 20 metreye kadar istenilen boyda üretebiliriz.

Duvarınızın en ve yüksekliğini ölçün. Örneğin soldan sağa 5 metre geliyorsa 1,5 m2 keçe enine bölünüz. Ve üst rakama yuvarlayarak ihtiyacınız olan parça sayısını bulursunuz. 5/1,5 = 3,33 ≈ 4 adet parça ihtiyaç vardır.

www.feltbimarket.com sitemizden seçebilir ve beğendiğiniz kodu bildirmeniz yeterlidir.

Evet. Yüksek çözünürlükle göndermeniz yeterlidir.

Hayır. Düzgün uygulanan bir Feltbi Dekoratif keçenin birleşim yerleri rahatsız edici bir görünüm göstermez.

20 m2 bir duvarı uygulama ekibi 3-4 saat içinde teslim edecektir.

Kullanım alanınız, kullanım yeriniz, duvarda kabul edebileceğiniz kalınlık kaybına bağlı olarak keçe kalınlığını belirleyebilirsiniz.Aşağıdaki tablo kalınlığa bağlı olarak seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Aşağıdaki tablo kalınlığa bağlı olarak seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Model İsmi Keçe Kalınlığı Isı Yalıtım Ses Yalıtımı Çınlama Uğultu Azaltma Rutubeti Engelleme
Feltwall 3 mm iyi iyi iyi iyi
Feltadore 5 mm daha iyi daha iyi daha iyi daha iyi
Feltbi 7 mm çok iyi çok iyi çok iyi çok iyi

Uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Nemli bir bezle silinmesi önerilmektedir. Hafif vakumlu bir süpürge ile de yüzeydeki tozlar alınabilir.

Talep Formu
close slider

    E-posta ve telefonla bilgilendirilmeyi kabul ediyorum.*
    Gizlilik Sözleşmesi'ni okudum onaylıyorum.*