İÇ CEPHE MANTOLAMA NEDİR?, İÇ CEPHE ISI VE SES YALITIMI NEDİR? İÇ CEPHE MANTOLAMA FAYDALARI NEDİR?, İÇ CEPHE MANTOLAMA AVANTAJLARI NEDİR?, İÇ CEPHE MANTOLAMA UYGULAMA AVANTAJLARI NEDİR?, KULLANILAN ÜRÜNLER NEDİR?, İÇ CEPHE MANTOLAMA UYGULAMA BİLGİLERİ NEDİR?

İç Cephe Mantolama Nedir?, İç Cephe Isı Ve Ses Yalıtımı Nedir? İç Cephe Mantolama Faydaları Nedir?, İç Cephe Mantolama Avantajları Nedir?, İç Cephe Mantolama Uygulama Avantajları Nedir?, İç Cephe Mantolamada Kullanılan Ürünler Nedir?, İç Cephe Mantolama Uygulama Bilgileri Nedir?

 

EN DOĞRU TERCİH izoBOZZ Feltbi FELTBİ KEÇELERİ İLE İÇ CEPHE MANTOLAMA

  

İÇ CEPHE MANTOLAMA NEDİR?

 

  Binaların yalıtımında tercih edilen yöntemlerden biri de dış cephe mantolama uygulamasının yapılamadığı durumlarda tercih edilen iç cephe mantolama uygulamasıdır. Konut yönetimleri ortak ısı yalıtımı veya ses yalıtımı kararı alınmamışsa daire sakinleri iç cephe mantolama uygulaması yaptırarak yalıtım yapmış olur. izoBOZZ Feltbi Isı Yalıtımı ve Ses Yalıtımı keçeleri yüksek yalıtım yaparak ısı ve ses tasaraffu yapmanızı sağlar.

  İç cephe mantolamanın uygulama şekli dış cephe mantolama uygulaması gibidir. Duvarlara keçelerimiz  kaplanır ve boyanır, isteğe bağlı olarak alçıpan uygulamaları ile estetik bir görünüm elde edilebilmektedir.

 

İÇ CEPHE MANTOLAMA FAYDALARI NEDİR?

  Binalarda da aynı durum geçerlidir. İçeriyi ısıttığımızda dışarının soğuğu neden ile terleme oluşur. Nem ve küf oluşur. Oluşan nem ve küf binada korozyona sebep olur. Binanın ömrünü kısaltır. İç cepheden yapılan mantolama binanın iç ve dış yüzeylerindeki ısı farklılıklarını en aza indirerek terleme, yoğuşma gibi nedenlerle oluşan küf, siyah lekeler ve korozyonun önüne geçilebilir. izoBOZZ Feltbi Keçelerimiz nefes alır. Bu sayede duvarlarınızda nem ve rutubet oluşumunu engeller. İç ortam kalitesinin yüksek kalmasını sağlar. Dış cepheden uygulama yapılamayan durumlarda iç cepheden yalıtım yapmak daha kolay ve zahmetsiz ve ekonomik bir iştir.

 

İÇ CEPHE MANTOLAMA AVANTAJLARI NEDİR?

   Dışardan uygulama yapılamayan durumlarda ince olması, dübelsiz uygulanması, gerçek ısı yalıtım malzemesi olması, ısı köprüsü oluşturmaması nedeni ile diğer mantolama malzemelerine göre büyük bir avantaj sağlamaktadır. Genelde diğer malzemeler ile buhar kesici malzemeler kullanılması gerekirken izoBOZZ Feltbi Keçe uygulamasında buhar kesiciye gerek yoktur. Diğer malzemelerde döşemelerin kolon, kiriş ve perdelerin dış duvara bağlandığı bölümlerde oluşan ısı köprülerini engellemek için gerekli önlemler alınmalıdır. Ancak, izoBOZZ Feltbi keçeler de ısı köprüsü oluşmadığı için bu önlemlere gerek yoktur.

  

UYGULAMA AVANTAJLARI NEDİR?

 • Yerli malıdır.
 • TSE belgelidir.
 • Isı ,ses , nem ve deprem yalıtımını tek üründe sağlar.
 • %100 geri dönüştürülmüş malzemeden elde edilmiştir.
 • Üstün ısı yalıtımı ve ses yalıtım kabiliyetine sahiptir.
 • Isıl iletkenlik değeri 0.034-0.039 aralığındadır. Bu sayede yüksek enerji tasarrufu sağlar.
 • Parçalanmaz, kopmaz. Binaların depreme karşı direncini arttırır.
 • Maliyet çok daha düşük olur.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Darbelere karşı dayanıklıdır. Yapışma mukavemeti yüksektir.
 • Nefes alan bir malzemedir. Bu özelliği sayesinde binayı rutubet, nem, terleme ve küflenme gibi benzeri oluşumlardan uzak tutar.
 • Islandığında dayanıklılıkta azalma, çürüme ve bozulma görülmez.
 • Yangın sınıfı Bs1d0. Zor alevlenici sınıfta olup, yanma sırasında toksik gaz çıkarmaz, damlama yapmaz. Alev yürütmez.

 

İç Cephe Mantolamada KULLANILAN ÜRÜNLER NEDİR?

 

  FZ-07 700gr/m2 (7mm~) İzobozz Keçe

  FZ-10 1000gr/m2 (10mm~) İzobozz Keçe

  FZ-15 1000gr/m2 (15mm~) İzobozz Keçe

  FZ-20 1500gr/m2 (20mm~) İzobozz Keçe

 

İÇ CEPHE MANTOLAMA UYGULAMA BİLGİLERİ NEDİR?

1- UYGULAMA (DUVAR ÜZERİ İZOBOZZ KEÇE+FİLE+SIVA+BOYA)

  Duvar sıvalı ise çimento esaslı mantolama yapıştırma harcı veya saten alçı gerekli talimatlara uygun taraklı mala ile duvar yüzeyine çekilir.

  Gerekli kalınlıktaki izoBOZZ Feltbi ısı ve ses yalıtım nonwoven keçeler duvarlara aralarında boşluk kalmayacak şekilde yan yana elle veya plastik mala yardımı ile vura vura nonwoven keçe liflerinin harçla bağlantısını kuvvetlendirmek amacı ile yapıştırılır.

  Duvara yapıştırılan izoBOZZ Feltbi ısı ve ses yalıtımı keçelerinin kurumasının tamamlanması beklenir.(24 saat) Kuruma tamamlanınca üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı ile sıvama işlemi yapılır. Uygulama kalınlığı 5 mm sarfiyatı 4,5 kg/m2 olacak şekilde sürülüp, üzerine 160 gr/m2 arasında olacak şekilde pvc file sıvanın kabuk mukavemetini arttırmak ve çatlamaları önlemek amacıyla perdahlanır.

  Kuruması tamamlanan sıvanmış duvarın üzerine boya işlemine geçilir. Dübele gerek yoktur. Dübelsiz mantolama. İç cephe mantolamada dübel kullanılmaz.

 

2- UYGULAMA (DUVAR ÜZERİ İZOBOZZ KEÇE+ALÇIPAN )

  Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı ,akrilik esaslı yapıştırıcı) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip nonwoven izoBOZZ Feltbi ısı ve ses yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakılmadan yapıştırılır.

  Kuruması tamamlanan izoBOZZ Feltbi ısı ve ses yalıtım keçelerin üzerine saten alçı sürülerek alçı plakalar konstrüksiyon yapılmadan yapıştırılır. Dübel uygulanmasına gerek yoktur. Alçı plakaların kaplanma işleminden sonra boya işlemine geçilir. İç cephe mantolama sistemlerinde alçıpan için konstrüksiyona gerek yoktur.

 3- UYGULAMA (DUVAR ÜZERİ  7 mm FELTWALL DEKORATİF KEÇELER)

   Bu uygulamada direk duvar üzerine 7 mm Feltwall dekoratif ısı ve ses yalıtım keçeleri uygulanır. 1.50 eninde istenilen desen tasarımı ile Feltwall dekoratif nonwoven keçeler  boşluk kalmadan yan yana dizilir.Yapıştırıcı duvara sürülerek Feltwall kaplamalar duvara yapıştırılır.

4- UYGULAMA (DUVAR ÜZERİ 7 mm FELTBİ  PAINT)

   Mevcut duvar yüzey üzerine ısı,ses,nem ,rutubet yalıtımı için 3 boyutlu Feltbi Paint ısı ve ses yalıtım keçeleri 1.50 eninde duvara uygun yapıştırıcı ile yapıştırılır. Yapıştırma işleminden sonra üzeri istenilen renkte su bazlı plastik boya ile 2 kat boyanır .Zımpara ,toz,vs olmaz. Hızlı ve kolay uygulama. İç cephe mantolama malzemeleri içinde en ekonomik ,en kolay ve en hızlı çözümler.

İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »