https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/10/Ic-Cephe-Mantolama-scaled.jpg

İç Cephe Mantolama, İç Cephe Isı Yalıtımı
En Doğru Tercih izoBOZZ Feltbi Keçeleri

Fiyat teklifi için bizden mutlaka teklif almanızı öneriyoruz. Uygun fiyattan sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağız.

İletişim;  tel: 444 30 64  mail: info@feltbi.com

İÇ DUVARDA


YÜKSEK ENERJİ TASARRUFU

SAĞLIKLI YALITIM

EN İNCE YER KAYBI 

İç Cephe Mantolama
https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/08/duvar-ses-siva-boya.png

İç cephe mantolama ısı yalıtımı denince şöyle güzel bir örnek ile açıklayalım size. Arabanın arka camını düşünün. Kış günlerinde aracın içi ısıtıldığında içerde su buharı oluşur. Dış havanın etkisi ile soğuk olan arka cam üzerinde terleme yapar. Bunu önlemek için camı ısıtmak zorunda kalırız. Cam ısınınca terleme biter.

İç Cephe Mantolama Faydası

Binalarda da aynı durum geçerlidir. İçeriyi ısıttığımızda dışarının soğuğu nedeni le terleme oluşur. Nem ve küf oluşur. Oluşan nem ve küf binada korozyona sebep olur. Binanın ömrünü kısaltır. İç cepheden yapılan mantolama binanın iç ve dış yüzeylerindeki ısı farklılıklarını en aza indirerek terleme ,yoğuşma gibi nedenlerle oluşan küf,siyah lekeler ve korozyonun önüne geçilebilir.

Dış cepheden uygulama yapılamayan durumlarda iç cepheden yalıtım yapmak daha kolay ve zahmetsiz ve ekonomik bir iştir.

İzoBOZZ ile Yapılan İç Cephe Mantolama AVANTAJLARI

Dışardan uygulama yapılamayan durumlarda ince olması, dübelsiz uygulanması gerçek ısı yalıtımı malzemesi olması,ısı köprüsü oluşturmaması nedeni ile diğer mantolama malzemelerine göre büyük bir avantaj sağlamaktadır. Genelde diğer malzemeler ile buhar kesici malzemeler kullanılması gerekirken izobozz uygulamasında buhar kesiciye gerek yoktur. Diğer malzelerde döşemelerin kolon, kiriş ve perdelerin dış duvara bağlandığı bölümlerde oluşan ısı köprülerini engellemek için gerekli önlemler alınmalıdır. Ancak , izobozz keçelerde ısı köprüsü oluşmadığı için bu önlemlere gerek yoktur.

İç Cephe Mantolama Uygulaması

Isı yalıtım ve ses yalıtım keçeleri duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı, akrilik esaslı, alçı esaslı ) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip , izoBOZZ  ısı yalıtım ve ses yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakmadan yapıştırılır. Üzerine file ,sıva, boya uygulaması yapılır.

UYGULAMA AVANTAJLARI

 • Yerli malıdır.
 • TSE belgelidir.
 • Isı ,ses , nem ve deprem yalıtımını tek üründe sağlar.
 • %100 geri dönüştürülmüş malzemeden elde edilmiştir.
 • Üstün ısı yalıtımı ve ses sönümleme/ yalıtım kabiliyetine sahiptir.
 • Isıl iletkenlik değeri 0.034-0.039 aralığındadır. Bu sayede yüksek enerji tasarrufu sağlar.
 • Parçalanmaz, kopmaz. Binaların depreme karşı direncini arttırır.
 • İskele kurulmasına gerek yoktur.
 • Maliyet çok daha düşük olur.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Darbelere karşı dayanıklıdır .Yapışma mukavemeti yüksektir.
 • Nefes alan bir malzemedir. Bu özelliği sayesinde binayı rutubet, nem, terleme ve küflenme gibi benzeri oluşumlardan uzak tutar.
 • Hidrofobiktir. Islandığında dayanıklılıkta azalma, çürüme ve bozulma görülmez. Spor kıyafetlerinde nemin vücuttan alınarak dış ortama atılması suretiyle insan vücudun kuru kalmasını sağladığı gibi binalarda da aynı işlemi görmektedir. Standart koşullarda en fazla %0,04 nem absorblar.
 • Yangın sınıfı Bs1d0. Zor alevlenici sınıfta olup, yanma sırasında toksik gaz çıkarmaz, damlama yapmaz.

KULLANILAN ÜRÜNLER

FZ-07 700gr/m2 (7mm~) İzobozz Keçe

FZ-10 1000gr/m2 (10mm~) İzobozz Keçe

FZ-15 1000gr/m2 (15mm~) İzobozz Keçe

FZ-20 1500gr/m2 (20mm~) İzobozz Keçe

Feltwall dekoratif keçeler

Feltbi Paint boyanabilen keçeler

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

İç Cephe Mantolama
Uygulama Bilgileri

UYGULAMA 1 (DUVAR ÜZERİ İZOBOZZ KEÇE+FİLE+SIVA+BOYA)

Duvar sıvalı ise çimento esaslı mantolama yapıştırma harcı veya saten alçı gerekli talimatlara uygun taraklı mala ile duvar yüzeyine çekilir.

Gerekli kalınlıktaki izobozz ısı ve ses yalıtım nonwoven keçeler duvarlara aralarında boşluk kalmayacak şekilde yan yana elle veya plastik mala yardımı ile vura vura (nonwoven keçe liflerinin harçla bağlantısını kuvvetlendirmek amacı ile ) yapıştırılır.

Duvara yapıştırılan izobozz non woven ısı ve ses yalıtım keçelerinin kurumasının tamamlanması beklenir.(24 saat) Kuruma tamamlanınca üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı ile sıvama işlemi yapılır. Uygulama kalınlığı 5 mm sarfiyatı 4,5 kg/m2 olacak şekilde sürülüp, üzerine 160 gr/m2 arasında olacak şekilde pvc file sıvanın kabuk mukavemetini arttırmak ve çatlamaları önlemek amacıyla perdahlanır.

Kuruması tamamlanan sıvanmış duvarın üzerine boya işlemine geçilir. Dubele gerek yoktur. Dübeliz mantolama. İç cephe mantolama da dübel kullanılmaz.

UYGULAMA 2 (DUVAR ÜZERİ İZOBOZZ KEÇE+ALÇIPAN )

Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı ,akrilik esaslı yapıştırıcı) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip nonwoven izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakılmadan yapıştırılır.

Kuruması tamamlanan izobozz ısı ve ses yalıtım nonwoven keçelerin üzerine saten alçı sürülerek alçı plakalar konstrüksiyon yapılmadan yapıştırılır.Dubel uygulanmasına gerek yoktur. Alçı plakaların kaplanma işleminden sonra boya işlemine geçilir.İç cephe mantolama sistemlerinde alçıpan için konstrüksiyona gerek yoktur.

UYGULAMA 3 (DUVAR ÜZERİ  7 mm FELTWALL DEKORATİF KEÇELER)

Bu uygulamada direk duvar üzerine 7 mm Feltwall dekoratif ısı ve ses yalıtım keçeleri uygulanır. 1.50 eninde istenilen desen tasarımı ile Feltwall dekoratif nonwoven keçeler  boşluk kalmadan yan yana dizilir.Yapıştırıcı duvara sürülerek Feltwall kaplamalar duvara yapıştırılır.

UYGULAMA 4 (DUVAR ÜZERİ 7 mm FELTBİ  PAINT)

Mevcut duvar yüzey üzerine ısı,ses,nem ,rutubet yalıtımı için 3 boyutlu Feltbi Paint ısı ve ses yalıtım keçeleri 1.50 eninde duvara uygun yapıştırıcı ile yapıştırılır. Yapıştırma işleminden sonra üzeri istenilen renkte su bazlı plastik boya ile 2 kat boyanır .Zımpara ,toz,vs olmaz. Hızlı ve kolay uygulama. İç cephe mantolama malzemeleri içinde en ekonomik ,en kolay ve en hızlı çözümler.

Uygulama Fotoğraf ve Videolar

 • Fotoğraf
 • Video

izoBOZZ Feltbi Keçe
Üretim Aşaması

Her insanın bir hikayesinin olduğu gibi bizim ürünümüzün de bir hikayesi vardır.

Aslında hikaye taa ninelerimize kadar ulaşmaktadır. Ninelerimiz kalın yumaklardan şişlerle incecik yelekler örüp bizi soğuktan koruyorlardı. Doğal, hafif harika çözümler bulmuşlardı.

Şimdi biz neler yapıyoruz. Ninelerimizin yumaklarını elde etmek için, PET şişeleri toplayıp, onları belirli sıcaklıklarda eritip ,içinden elyafları çekip ki bunlar polyester elyaf olarak adlandırılır belirli işlemlerden geçirdikten sonra bunları şişlerle değil de non woven teknolojik makinalarla birbirine iğneleyerek bir nevi çelik bağlantılar oluşturup, 1-1,5 metre kalınlığındaki bir ham maddeden incecik ürünler çıkarıyoruz. Aynı kalın bir yumaktan çıkan incecik yelekler gibi.

Ürünlerimiz polyester elyaf özelliği taşıyor. Siz aslında bizim ürünlerimizi her yerde kullanıyorsunuz asla yabancısı değilsiniz. Arabanızın tüm aksamlarında, çocuk bezlerinde, ev tekstilinde, montlarınızda, spor kıyafetlerinizde, maskelerde vb. Biz sadece ne yaptık. Bu kullandığınız ürünlerin insana, çevreye dost olmasının önemini bilerek bu ürünleri inşaat sektörünün de hizmetine sunduk.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için geri dönüşümün önemini bilerek malzemelerimizi %100 geri dönüştürülebilir, çevreye ve insana zarar vermeyecek şekilde sizlerin kullanımına sunarak bizimde katkımız olmasını istedik.

Hep beraber daha bilinçli, daha yaşanabilir bir Dünya için el ele verelim istedik.

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/09/pet-siseden-keceye-Kopya-copy-640x640.jpg

Genel Ürün ve Özellikleri

İZOBOZZ 3 MM 5 MM 7 MM 10 MM 15 MM 20 MM
Isıl iletkenlik λ W/mk 0, 0334 0, 0335 0, 0336 0,0357 0, 0342 0,0334
Darbe sesi azaltımı Db 31 30 30 36 29 29
Şap Altı Yaşlandırma Testi (10 yıl sonra kayıp) % 5,92 5,92 5,92 5,92 2,86 2,86
Çekme dayanımı kPa 35 35 35 80 31 61
Su buharı difüzyon direnci μ 1,1 1,1 1,1 1,2 1,1 1,1
Kısa süreli su emme kg/m2 1,6 1,6 1,6 1,5 2,1 2,1
Yangına Tepki Sınıfı Bs1d0 Bs1d0 Bs1d0 Bs1d0 Bs1d0 Bs1d0
Ortalama yoğunluk kg/ m3 100 100 100 100 66 75
Ortalama ağırlık gr/ m2 350 500 700 1000 1000 1500
Kullanım sıcaklığı °C ± 150 ± 150 ± 150 ± 150 ± 150 ± 150
Boyutları m X m 1*30 1*40 1×20 1×15 1×15 1×3
Bayındırlık Poz Numaraları 103.303.561 103.303.562 103.303.563 103.303.564
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »