Trapez Çatı Panel Altı
Isı Yalıtımı

trapez panel çatı ısı yalıtımı

Trapez Çatı Panel Altı Isı Yalıtımı günümüz teknolojisine uygun ısı yalıtımlı paneller olarak kullanabilirsiniz. Amaç ısı kayıplarının önüne geçmektir.

Trapez Çatı Panel Altı Isı Yalıtımı Kullanım Alanları

Tarım yapıları

Hayvancılık Yapıları

Endüstriyel Yapılar

Ticari Yapılar

Sosyal Yapılar

Trapez Çatı Panel Altı Isı Yalıtımı Neden Önemlidir?

Isı kayıplarının önüne geçmek gerekmektedir. Trapez çatı panellerinde ısı yalıtımı yapılırken terleme ve yoğuşma yapmayan ürünler seçilmelidir. Terleme ve yoğuşma, yapı malzemelerinin  içindeki yalıtım malzemesinin kimyasını bozmakta , etki ve değerini düşürmektedir. Doğru ürün seçilmez ise kaplama panel malzeme üzerinde korozyon, siyahlaşma, çürümeye varan korozyonlar oluşur. Bu nedenle ısı yalıtım malzemesi seçilirken terleme, yoğuşmaya engel olacak malzeme seçilmelidir. izobozz keçe %100 PET şişeden oluştuğu için içinde pamuk, tekstil artıkları ve iplik artıkları olmadığı için sudan etkilenmez. Koku yapmaz. Çürümez ,bozulmaz.

Metalik materyaller korozyona uğrayarak pas,  ahşap gibi malzemelerde küf gibi sonuçlara sebep olmaktadır. Kaplama malzemelerinin yüzeyinde çiğ sebepli kabarma ve dökülmelere neden olmaktadır.

Isı ve ses yalıtımı yapan malzemeler içinde dikkat etmeniz gereken unsurlar başında teknik değerleri gelir.

İZOBOZZ keçelerin ısıl iletkenlik değeri 0.034-0.039 aralığındadır.

Trapez Çatı Panel Altı Isı yalıtımı Planlaması

Yapı elemanları arasında yapılan havalandırmalar, çatı ve döşemelerde yapılan havalandırmalar ile özellikle teras çatılarda su ve ısı yalıtımı tabakaları arasında uygulanan havalandırma yöntemleridir.

Yapı elemanlarının yüzey sıcaklığı ortam havasının çiğ noktası sıcaklığının üzerinde ise bina da terleme söz konusu değildir. Her iki sıcaklığın eşit olması durumunu ise sınır noktasıdır. Bunun dışındaki hallerde ise terlemenin önlenmesi için yapı kesitinde uygun kalınlıkta izoBOZZ keçe ,camyünü, taş yünü, xps, eps, mineral yün gibi bir yalıtım malzemesi kullanılmalıdır.

Köşelerdeki ısı kaybı normal duvara nazaran daha fazla olduğundan evlerdeki terleme önce bu noktalardan başlar. İç duvara veya dış Duvara ısı yalıtımı (mantolama) yapılarak terleme önlenebilir. Yalıtım duvarların toplam ısı direncini artıracak ve duvar iç yüzey sıcaklığını çiğ noktasına eşit veya daha büyük kılacaktır.

.

Trapez Çatı Panel Isı Yalıtımı Kullanılan Ürünler

FZ-03 350gr/m2 (3mm~) İzobozz Keçe

FZ-05 500gr/m2 (5mm~) İzobozz Keçe

FZ-07 700gr/m2 (7mm~) İzobozz Keçe

FZ-10 1000gr/m2 (10mm~) İzobozz Keçe

FZ-15 1000gr/m2 (15mm~) İzobozz Keçe

FZ-20 1500gr/m2 (20mm~) İzobozz Keçe

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Isı Yalıtım

Trapez Çatı Panel Altı Isı Yalıtımı
Uygulama Bilgileri

Trapez çatı panel altı ısı yalıtımı yapılar için çok önemlidir.
Trapez metal yapılar ısı ve sesi diğer malzemelere oranla daha hızlı iletirler. Bundan dolayı trapez ve metal yapılarda ısı ve ses yalıtımı ,nem ve rutubet yalıtımı çok önemlidir.Isı ve ses yalıtımı yapılmayan trapez saç ile yapılan duvar ,tavan ve çatı kaplamaları dışardaki sıcaklıklara bağlı olarak iç mekanlarda büyük ısı farkları meydana gelir. Bu durum yoğuşma, terleme ve su buharcıkları oluşmasına neden olur.
Duvar ve tavanlarına izobozz keçe kaplanarak yoğuşma ve terleme önlenir.
Isı yalıtımı duvarların ve tavanların toplam ısı direncini arttırmak ve iç yüzey sıcaklığını yoğuşma noktasına eşit veya altında kalmmasını sağlamakla olur.
Bu nedenle 5mm-7 mm-10 mm veya 15 mm izobozz keçeler trapez saçın üzerine su bazlıiakrilik yapıştırıcılar vasıtası ile boya sürer gibi rulo yardımı ile yapıştırılır. Dübele gerek yoktur. Keçeler boşluk bırakmadan yan yana dizilir. Keçeler gri, füme, bej ,vb renkli olduğu için üzerine hiçbir şey yapılmadan yalın halde de bırakılabilir. Ya da arzu edilirse boyanabilir.
Aynı uygulama tesisatlarda boru ve havalandırma kanallarında da kullanılır.

Trapez Çatı Panel Altı Isı Yalıtımı Uygulaması

Isı yalıtımı yapılar için çok önemlidir.
Trapez metal yapılar ısı ve sesi diğer malzemelere oranla daha hızlı iletirler. Bundan dolayı trapez ve metal yapılarda ısı ve ses yalıtımı ,nem ve rutubet yalıtımı çok önemlidir .Isı ve ses yalıtımı yapılmayan trapez saç ile yapılan duvar ,tavan ve çatı kaplamaları dışardaki sıcaklıklara bağlı olarak iç mekanlarda büyük ısı farkları meydana gelir. Bu durum yoğuşma, terleme ve su buharcıkları oluşmasına neden olur.
Duvar ve tavanlarına izobozz keçe kaplanarak yoğuşma ve terleme önlenir.
Isı yalıtımı duvarların ve tavanların toplam ısı direncini arttırmak ve iç yüzey sıcaklığını yoğuşma noktasına eşit veya altında kalmasını sağlamakla olur.
Bu nedenle 5mm-7 mm-10 mm veya 15 mm izobozz keçeler trapez saçın üzerine su bazlı , akrilik yapıştırıcılar vasıtası ile boya sürer gibi rulo yardımı ile yapıştırılır. Dübele gerek yoktur. Keçeler boşluk bırakmadan yan yana dizilir. Keçeler gri, füme, bej ,vb renkli olduğu için üzerine hiçbir şey yapılmadan yalın halde de bırakılabilir. Ya da arzu edilirse boyanabilir.
Aynı uygulama tesisatlarda boru ve havalandırma kanallarında da kullanılır.

Trapez Çatı Panel Altı Isı Yalıtımı
Üretim

Her insanın bir hikayesinin olduğu gibi bizim ürünümüzün de bir hikayesi vardır.

Aslında hikaye taa ninelerimize kadar ulaşmaktadır. Ninelerimiz kalın yumaklardan şişlerle incecik yelekler örüp bizi soğuktan koruyorlardı. Doğal, hafif harika çözümler bulmuşlardı.

Şimdi biz neler yapıyoruz. Ninelerimizin yumaklarını elde etmek için, PET şişeleri toplayıp, onları belirli sıcaklıklarda eritip ,içinden elyafları çekip ki bunlar polyester elyaf olarak adlandırılır belirli işlemlerden geçirdikten sonra bunları şişlerle değil de non woven teknolojik makinalarla birbirine iğneleyerek bir nevi çelik bağlantılar oluşturup, 1-1,5 metre kalınlığındaki bir ham maddeden incecik ürünler çıkarıyoruz. Aynı kalın bir yumaktan çıkan incecik yelekler gibi.

Ürünlerimiz polyester elyaf özelliği taşıyor. Siz aslında bizim ürünlerimizi her yerde kullanıyorsunuz asla yabancısı değilsiniz. Arabanızın tüm aksamlarında, çocuk bezlerinde, ev tekstilinde, montlarınızda, spor kıyafetlerinizde, maskelerde vb. Biz sadece ne yaptık. Bu kullandığınız ürünlerin insana, çevreye dost olmasının önemini bilerek bu ürünleri inşaat sektörünün de hizmetine sunduk.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için geri dönüşümün önemini bilerek malzemelerimizi %100 geri dönüştürülebilir, çevreye ve insana zarar vermeyecek şekilde sizlerin kullanımına sunarak bizimde katkımız olmasını istedik.

Hep beraber daha bilinçli, daha yaşanabilir bir Dünya için el ele verelim istedik.

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/04/Sap-Alti-Urun-Tanitimi-Feltbi.png


Genel Ürün ve Özellikleri

İZOBOZZ 7 MM 10 MM 15 MM 20 MM
Isıl iletkenlik λ W/mk 0, 0336 0,0357 0, 0342 0,0334
Darbe sesi azaltımı Db 29 29 29 29
Çekme dayanımı kPa 35 80 31 61
Su buharı difüzyon direnci μ 1,1 1,2 1,1 1,1
Kısa süreli su emme kg/m2 1,6 1,5 2,1 2,1
Yangına Tepki Sınıfı Bs1d0 Bs1d0 Bs1d0 Bs1d0
Ortalama yoğunluk kg/ m3 100 100 66 75
Ortalama ağırlık gr/ m2 700 1000 1000 1500
Kullanım sıcaklığı °C ± 150 ± 150 ± 150 ± 150
Boyutları m X m 1×20 1×15 1×15 1×3
Bayındırlık Poz Numaraları 10.330.3561 10.330.3562 10.330.3563 10.330.3564
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »