https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/10/asansor-dairesi-ses-yalitimi.jpg

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

Fiyat teklifi için bizden mutlaka teklif almanızı öneriyoruz. Uygun fiyattan sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağız.

İletişim;  tel: 444 30 64  mail: info@feltbi.com

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/04/469816c7-2f9f-4e76-82a8-0fddb4b71775.jpg

Asansör ses yalıtımı izobozz polyester elyaf keçe ve acouba keçe paneller ,bariyerler kullanılarak sağlanabilir. Bulunduğunuz binanın asansörünün  çıkardığı seslerden rahatsız oluyorsanız ,muhakkak yalıtım yaptırmanız gereklidir. Felltbi olarak ses izolasyonu çözümleri için değişik alternatifler üretmekteyiz.

Asansör Ses Yalıtımı Neden Yapılır?

Asansörlerden gelen sesler genelde asansör kabinin komşu olduğu duvara sahip mekanlarda rahatsızlık yaratmaktadır .Aynı rahatsızlığı makina kısmının olduğu en alt kat ve en üst kat bina sakinleri de asansörün her çalışmasında hissetmektedirler. Bu seslerden kurtulabilmek için asansör daire ses yalıtımı yapılır. Aynı zamanda komşu duvar ve tavanların ,hatta asansörün bulunduğu kısımda yerin de ses yalıtımı yapılması lazımdır.

Asansör Ses Yalıtımı Uygulama Avantajları 

Kullanıcı ve uygulayıcı dostu
Kolay uygulamaya müsait yapısı sayesinde işçilik maliyetini azaltır.
Duvarlara en ince katmanla ciddi ses yalıtımı sağlar.
Birkaç katman kolayca uygulanabilir.

Konstrüksiyona gerek yoktur.

Asansör Ses Yalıtımı  Bina için Avantajları

Binaya yük getirmez, hafiftir.

Duvarlara kolayca yapışır.

Acouba paneller bariyer görevi görür.

Üzerine alçı levha direk yapıştırılabilir.
Bina ömrü boyunca hem ısı hem ses yalıtımı yapmaya devam eder.

Yerdeki titreşimlere engel olur. Darbe seslerini aşağı kata iletmez.

Asansör Dairesi ses yalıtımı yapılırken dikkat edilmesi gereken özellikler; kesinlikle doğru bilgi alınması ve doğru çizimlerin verilmesidir. Genelde kullanıcılar asansör dairesindeki duvarları önemsememektedir. Halbuki en çok ses o duvarlardan kaçmaktadır.

Asansör Dairesi ses yalıtımı Neden Olmalıdır?

Asansör kuyusu ses izolasyonu birçok iş merkezinde, apartman ve sitelerde, binalarda olması gereken işlemlerdendir. Siz asansördeyken, asansör aksamının çıkardığı seslerden rahatsız olabilirsiniz. Aynı şekilde asansör çalıştığında asansöre yakın oda, ofis gibi alanlarınızda ses sizlere daha fazla rahatsızlık verebilmektedir. Asansör boşluklarında meydana gelen gürültü geniş alanda yayıldığından rahatsız ettiği, etki alanı daha fazladır. Özellikle ofis ortamlarında çalışanları için çalışma koşullarını negatif etkileyici bir unsurdur. Bu nedenle ses konusunda yalıtımın sağlanması önemlidir. Aynı zamanda evlerinizde apartman ve sitelerinizde de uyuduğunuz odalara yakın olan asansör boşlukları sizi rahatsız eder. Üstelik gece asansör kullanıldığında ses iki – üç katı kadar daha fazla rahatsız edici olmaktadır. Benzer şekilde özellikle sağlık hizmeti veren, hastane, poliklinik gibi mercilerde de hastaların sesten etkilenmemesi gerekmektedir.

Asansör ses yalıtımı yapılırken yönetmeliklere uyumlu olarak gereken işlemler yapılmalıdır.

KULLANILAN ÜRÜNLER

FZ-03 350gr/m2 (3mm~) İzobozz Keçe

FZ-05 500gr/m2 (5mm~) İzobozz Keçe

FZ-07 700gr/m2 (7mm~) İzobozz Keçe

FZ-10 1000gr/m2 (10mm~) İzobozz Keçe

FZ-15 1000gr/m2 (15mm~) İzobozz Keçe

FZ-20 1500gr/m2 (15mm~) İzobozz Keçe

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Asansör Dairesi Ses Yalıtımında
Yapılması Gerekenler

Asansör dairesi ses yalıtımı için yapılması  gerekenler yeni asansör yönetmeliğine uygun olarak izin verilen ölçüde içeriden asansör ses yalıtımı yapmak. Sonrasında asansörün geçtiği tüm alanlarda duvar ve taban hatta tavan kısımlarında Acouba keçe panel uygulamaları ve hatta katmanlı uygulamalar ile en azından sesin geçişine engel olmak amaçlanmaktadır.

Asansör sesinin minumuma indirmek için kullanılacak malzemelerin hem yalıtım hem de yutuculuk özelliğine sahip olması gerekmektedir.

Ses izolasyonu asansör dairelerinde yapılan uygulamalarda da yine etkili sonuçlar meydana gelmektedir. Ses bir ortamda dağılırken diğer fiziksel olaylar gibi meydana gelir. Bir bölümü engele çarparak yansıdığı gibi diğer bir bölümü ise engel tarafından yutulmaktadır. Bu gibi ortamlarda ses izolasyonunda etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »