https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/10/chiller-ses-yalitimi.jpg

Chiller Ses Yalıtımı

Fiyat teklifi için bizden mutlaka teklif almanızı öneriyoruz. Uygun fiyattan sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağız.

İletişim;  tel: 444 30 64  mail: info@feltbi.com

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/04/chiller-ses-yalitimi-768x576-1.jpg

İklimlendirme sistemleri ve soğutma grupları üreticilere göre farklılık gösterir. Cihazlar farklı tasarım ve verimlilik değerlerine sahiptirler. Chiller ses yalıtımı, rooftop, vrf ses yalıtımı ve klima üniteleri soğutma ısıtma sistemleri için izolasyon genel olarak konut, AVM, otel, iş merkezi gibi konfor uygulamalarında kullanılır. Hava soğutmalı ve su soğutmalı cihazların çevreye yaydığı gürültü oranları oldukça yüksektir. Chiller ses yalıtımı muhakkak yapılmalıdır.

Chiller Ses Yalıtımı Amaç

Bu alanlarda gürültü izolasyonu sunmak için tüm gerekli ölçümler ve testler yapılarak plan çıkartılır.

İklimlendirme sistemleri izolasyonu için gürültü azaltma yöntemleri hava giriş ve hava çıkışı nedeniyle gürültüyü belirli bir orana kadar sınırlandırmaya izin verir. Ses yalıtımı ile elde edilen gürültü seviyesi ortamdaki kişileri rahatsız edici boyutlardan daha düşük seviyelere düşürür. İzolasyon ile ortamdaki gürültü seviyeleri, gürültü kirliliğini önlemek için genel olarak yönetmelikler tarafından belirlenen sınırların oldukça altındadır.

İklimlendirme cihazlarına yapılan gürültü izolasyonu uygulamaları, cihazlara temas etmeden, performansına ve bakım onarım faaliyetlerine hiçbir olumsuz etki yaratamadan gerçekleştirilir. Bu uygulama yöntemleri ile cihazların garanti kapsamı dışına çıkması söz konusu değildir.

Hava soğutmalı ve soğutmalı cihazlar tarafından çevreye yayılan gürültü miktarları çok yüksektir .Bu cihazlar için Çevre Bakanlığı’nın verdiği bir ses düzeyi vardır. Bu değerin aşılmaması mebcuridir. Ses seviyelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu tür cihazlar için izin verdiği maksimum gürültü seviyelerine düşürülmesi gerekmektedir.

Yapılan doğru uygulamalar sonucu olumsuz yönde gürültüye maruz kalınmamakta. Hem insan sağlığı hem toplum sağlığı korunmaktadır.

Chiller Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Chiller ses yalıtımı hizmetinde yüksek performanslı ses izolasyonu ve yalıtım malzemeleri kullanılır. Chiller izolasyonunda, bariyerli akustik keçe , yanmaz akustik sünger, acouba pan ve bariyerli sünger pan, Epdm ses bariyerli ,keçe, bariyerli keçe  gibi çeşitli ses yalıtım ürünlerini kullanılır..

Soğutma grubunda  diğer bir uygulama da akustik menfez sistemleridir. Açık alanlarda kullanılan chiller ve diğer soğutma guruplarına özel olarak akustik kabin üretiyoruz.

Chiller soğutma gurubu için ses yalıtımı özel üretim kabin ile de sağlanabilir. Ürün boyutlarına göre planlanan ses yalıtım kabini gürültüyü minimize edecek özelliklerde üretilir. Kabin içinde ses kesici izolasyon malzemeleri, izobozz keçeler ,acouba keçe paneller ,süngerler ve güçlü sünger yapıştırıcılar kullanılır. Akustik yanmaz süngerler ,yanmaz maddeden üretilen özel ürünlerdir. Herhangi bir alevle temas olması halinde alevi iletmeyen özel bir yapıya sahiptir.

Chiller Ses Yalıtımı Doğru Malzeme Seçimi

Bunun için doğru yalıtımın, doğru malzemeler kullanılarak yapılması gereklidir.

Kullanılacak malzemelerin uzun ömürlü olması, ses yalıtım değerlerinin ve NRC değerlerinin istenen akustik hesaplamalarda başarılı olması, partikül yaymaması önemlidir. Yangın sınıfı önem taşımaktadır. Alev iletmeyen malzemeler kullanılmalıdır.

Ses izolasyonu , Ses yalıtımı aracılığıyla chiller gruplarının gürültüsünü azaltma istendiğinde, chiller ses izolasyonu, chiller ses yalıtımı, gürültü absorbe, gürültü azaltma, soğutma grubu ses izolasyonu, soğutma grubu ses yalıtımı chiller ses izolasyonu , chiller ses yalıtımı , chiller gürültü izolasyonu , chiller gürültü yalıtımı

Akustik yalıtım , ses yalıtımı , ses izolasyonu ile ilgili tüm uygulamalar için soğutucular , soğutma sistemleri için çok çeşitli ses yalıtım alternatifleri sunmaktayız.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Chiller Ses Yalıtımı
Uygulama Bilgileri

Chiller ses yalıtımı Uygulama

Yapılacak ses yalıtımı, ses izolasyonu işleminin cihazlarda performans düşüklüğüne, verim kaybına ve doğal çalışmasına engel olmadan işlem yapılmasıdır.Hem cihaz iyileştirilecek hem de verimline engel olunmaması çok önemlidir.

Desibel seviyeleri ölçülecek,çeşitli katmanlarla uygulama yapılması gerektiği durumlarda akustik danışmanlardan destek alınacaktır.

Chiller ses yalıtımı

Klimalar,klima dış üniteleri,soğutma kuleleri yapılırken gürültüden rahatsız olan bölgeye uzaklığı ve desibel seviyeleri çok önemlidir.Tüm planlamalar dikkatle değerlendirerek yapılmalıdır.

Polyester elyaf keçeler,bariyerli Acouba panel ,keçeli bariyer, vb kullanılarak yüksek derecede ses izolasyonu sağlanmaktadır.

Feltbi izobozz firması olarak ses yalıtımı, akustik ve ısı yalıtımı konusunda hem de %100 Türk malı ürünlerimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Chiller Ses Yalıtımı Özellikleri

Dünyamızı ve gezegenimizi korumak için geri dönüşüm malzemeleri kullanmayı tercih etmeliyiz.Feltbi Isı, Ses ve Deprem Yalıtımı yapan keçe duvar kaplaması ,%100 geri dönüşüm malzemesidir. Kalınlığı 3 mm, ısı yalıtım değeri 0.037 ,ses yalıtım değeri tuğla + feltbi 42,3 dB, ses problemlerinizde akustik özelliği sayesinde konfor sağlar,malzememiz nefes alır, kanserojen değildir, Oeko-Tex (bebek kıyafetlerinde bulunması zorunlu olan standart) özelliğine sahiptir, antibakteriyaldir, toz tutmaz, zor alevlenici sınıfındadır, su ile temasında yapısında bozulma olmaz, yüksek yapışma mukavemetine sahiptir, uygulama kolaylığı vardır, uzun ömürlüdür, aynı zamanda geri dönüşüm malzemesidir ve Çevre dostudur, darbeye karşı dayanıklıdır. Deprem direnci sağlar. Deprem esnasında duvarlarınızın dağılmasını engeller. Kısa sürede uygulanması ile size zaman kazandırırken ,boya kokusu, toz-toprak ve uzun süren tadilat derdinden kurtulursunuz. Banyo gibi ıslak hacimlerde de fayanslarınızı kırmadan üzerine kullanabilirsiniz.Enerji tasarrufu yapmanızı sağlar.Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmanıza yardım eder.

İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »