https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/10/fabrika-ses-yalitimi.jpg

Fabrika Ses Yalıtımı

Fiyat teklifi için bizden mutlaka teklif almanızı öneriyoruz. Uygun fiyattan sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağız.

İletişim;  tel: 444 30 64  mail: info@feltbi.com

RAKİPSİZ

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/04/WhatsApp-Image-2022-04-20-at-17.58.22.jpeg

Fabrika Ses yalıtımı ,fabrikalarda, Endüstriyel tesislerde, gürültüden kaynaklanan sorunların önlenmesi ve azaltılması için; gürültü etkilerinden kaynaklanan riskleri, kaynağında en aza indirmek için yapılır.  Küçük ölçekli fabrikalarda 70, büyük ölçekli fabrikalarda da ses düzeyi en fazla 80 olması gerekiyor.

Fabrika Ses Yalıtımı  Nasıl Yapılır?

Fabrika içindeki uğultunun azaltılması, sesin içerde yutulması  ve dışarı giden sesin de azaltılması gerekmektedir. Bunun için sessiz kabinler , jeneratör yalıtımları ,fabrika içi özel aletlerin ses yalıtımı yapılmak zorundadır.

Yapım Aşamaları

Fabrika ses yalıtımı için ,fabrika içi ve çevrede yaşayanların fabrika gürültüsünden etkilenmemeleri için ses izolasyonu ile duvar, zemin ve tavanları desteklemeleri gerekir. Tabi ki fabrikalar olması hasebi ile görüntü kirliliğinin oluşmamasına özen göstermek de yine sahiplerinin görevlerindendir.

Endüstriyel tesislerde, gürültüden kaynaklanan sıkıntıların önlenmesi ve azaltılması için; teknik gelişmelere uygun önlemler alarak, gürültü etkilerinden kaynaklanan riskleri, kaynağında en aza indirmek gerekir.

Şehirleşme ve sanayileşme ile birlikte gün geçtikçe artan ses ve gürültü kirliliği, insanları ruh ve beden olarak zorlayarak, yaşam kalitesini düşürüyor. Gürültü kirliliğinden korunmak için en ideal yöntemlerden biri ise “yalıtım

Gürültüden kaynaklanan risklerin azaltılmasında, işyerinin ve çalışılan yerlerin prosese uygun şekilde tasarımı ve düzenlenmesi için önerilerde bulunmak,

 Kullanılan Ürünler 

FZ-03 350gr/m2 (3mm~) İzobozz Keçe

FZ-05 500gr/m2 (5mm~) İzobozz Keçe

FZ-07 700gr/m2 (7mm~) İzobozz Keçe

FZ-10 1000gr/m2 (10mm~) İzobozz Keçe

FZ-15 1000gr/m2 (15mm~) İzobozz Keçe

FZ-20 1500gr/m2 (20mm~) İzobozz Keçe

Acouba pan keçe paneller

Bariyerli Keçeler

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Fabrika Ses Yalıtımı
Uygulama Bilgileri

Fabrika Ses Yalıtımı Nasıl Olmalı?

Küçük ölçekli fabrikalarda 70, büyük ölçekli fabrikalarda da ses düzeyi en fazla 80 olması gerekiyor.

Çok gürültülü bir fabrikada çelik perçin işleminin 5 santimetrede 100 db’ye çıkabiliyor. Susturucusuz gerçekleştirilen bir yol kazısının 7 metre mesafedeki ses basınç düzeyi de 90 db oluyor. Çalar saat zilinin 80, saatte 50 kilometre hızla giden otomobilin kabin içinde 70, normal konuşmada 50, oturma odasında ise 40 db oluyor. Tüm bunlar gürültü kirliğinin en önemli unsurlarını oluşturuyor.

Gürültünün kendi kaynağında yok edilmesi mümkün olmadığı zaman, ortamda yayılmasını engellemek için gerekli önlemlerin alınması da gerekir.

Fabrika ses yalıtımı olmaz ise oluşacak sorunlar

Fabrikalarda işçi sağlığı, ofislerde sessiz çalışma ortamları sağlayabilmek Multi Konfor şartlarıyla mümkün olabiliyor. Multi Konfor Bina şartları, bunlara ek olarak tiyatro, sinema, konser ve benzeri kültürel etkinliklerin sergilendiği yerlerde de doğru akustik uygulamalar ve ses geçirgenliğinin önlenmesi için de özel alanların korunmasına hizmet ediyor.

Bu ürünler ısı yalıtımına ek olarak ses ve titreşim yalıtımı da yapıyor. Bu sayede gürültünün sönümlenmesini sağlıyor, iletilmesini önlüyor ve hacim akustiğini sağlamada da önemli katkı sunuyor. Binanın genelinde ve dairelerde uygulanan yalıtım ile elde edilen sessizlik istenilen konfor ortamını sağlıyor. Akustik açıdan konforlu, anlaşılabilirlik değeri yüksek iç mekanlar elde ediliyor.

İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »