https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/10/Jenerator-Ses-Yalitimi-scaled.jpg

Jeneratör Ses Yalıtımı

Fiyat teklifi için bizden mutlaka teklif almanızı öneriyoruz. Uygun fiyattan sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağız.

İletişim;  tel: 444 30 64  mail: info@feltbi.com

RAKİPSİZ

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/04/feltbi-jenerator-uygulama-3.jpg

Jeneratör dairesi ses yalıtımı Feltbi ses yalıtım olarak jeneratör odaları makine daireleri klima odaları gibi mekanların ses izolasyon ve yalıtım işlerini projelendirerek ekonomik ve profesyonel çözümler sunuyoruz.

Jeneratörler , elektrik kesintilerinde devreye girerler. Kendilerine özel sese sahiptirler. Bu ses oldukça yüksek olmakta ve çevreyi rahatsız edici boyutlara ulaşmaktadır.

Amaç ,bu gürültüyü en aza indirgemek oda içerisinde ise akustik dengeleme ile ; uzak çevreyi rahatsız ediyor ise yalıtım yapılarak azaltılır.

Jeneratör Dairesi Ses Yalıtımı Boyutu

Jeneratör dairesi ses yalıtımı nasıl yapılır sorusu, öncelikle sesin darbe (titreşim) veya cihazın kendi sesimi olup olmadığı çok iyi analiz ve tespit edilmelidir. Günümüzde, tüm endüstriyel kurum ve kuruluşlarda, okul, hastane, otel, avm, banka gibi sektörlerde , residence, binalarda bulunan teknolojik cihazlar arasında en çok kullanılan olan olmazsa olmaz cihazlardan biri jeneratördür. Enerji kesintilerde mevcut işlevlerin devamı için devreye giren jeneratörlerin kendine has gürültü seviyesi oldukça yüksek olmakta ve çevreyi rahatsız edici boyutlara ulaşmaktadır. Jeneratörler bu gibi durumlarda ses yalıtımına, ses izolasyonuna , akustik kaplamaya, konumuna göre oda içerisinde veya oda dışarısında ise ses yalıtım ses yalıtım sistemleri uygulanarak gürültü istenilen seviyelere düşürülebilmektedir.

Jeneratör dairesi ses izolasyonu nasıl yapılır

Jeneratör odası ses yalıtımı uygulamalarımızda Gürültü , duvarlarda ve tavanda Akustik kaplama sağlayarak kontrol edilir, kaplamalar belirttiğimiz gibi jeneratörün gürültü seviyesine ve frekans aralığına göre tespit edilmektedir, estetik görünüm sağlar. Jeneratör odasının Tüm sıradan kapılar, kepenkler, ses geçirmez kapılara dönüştürülecektir. Uygun Havalandırma sistemi, motorun aşırı ısınmaması için maksimum hava girişine izin verecek şekilde tasarlanarak uygulamalarımız yapılmaktadır. Doğru havalandırma için gerekli boyut ve sayıda boşluklar bırakılacak ve tabii ki bu boşluklardan gürültü çıkmaması için akustik panjur ve akustik menfezlerle ses yalıtımlı kanallar sağlanarak uygulamalarımız sonuçlandırılır.

Bir jeneratör odasında tesirli bir ses izolasyonu gerçekleştirilebilmesi için yapılması şart olan ilk iş, jeneratör kuralının yüzer döşeme olarak inşa edilmesidir. Yüzer döşeme, betonarme plaka (kural) ile betonarme döşeme arasında 20 mm. kalınlığında keçe levha yerleştirilerek yapılır.

 JENERATÖR DAİRESİ SES YALITIMI GÜRÜLTÜSÜNÜ AZALTMAK İÇİN UYGULANAN TEKNİKLER

1-AKUSTİK KABİN jeneratör gürültüsünün düşürmek için kullanılır.Akustik açıdan en iyi performansı alabilmek adına kabinde açıklık bırakılmamalıdır.

Ancak jeneratördeki ısınma probleminin önün geçebilmek için Hava emiş ve hava atış açıklıkları gerekir(kontrollu geçişler).Kabini oluşturan keçe panellerin akustik performansı ,iletim kaybı ve ses yutma katsayısı birlikte düşünülmelidir. Paneli oluşturan yalıtım malzemelerinin kalınlıkları ve fiziksel parametreleri gürültünün baskın olduğu frekanslara göre belirlenmelidir.

2Hava giriş ve çıkış egzos gürültüleri için pasif ve aktif susturucular kullanılır.

3-Strüktül Doğuşlu Sesler için 175 kW< çelik yaylar gerekir.

4-Boru Kanal ve bağlantılarında esnek elemanlar kullanılır.

5-Jeneratör Odası iç duvarları,tavanı,kapıları ve döşemesinde ses yalıtımı yapılmalı.Odanın iç yutuculuğu hesaplanmalıdır.

6-Havalandırma için geekli olan zorunlu açıklıklarda akustik panjurlar ve dış perdelemeler yapılmalıdır.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Jeneratör Ses Yalıtımı
Uygulama Bilgileri

İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »