Makine Dairesi Ses Yalıtımı

RAKİPSİZ

https://www.feltbi.com/wp-content/uploads/2022/04/makine-dairesi-ses-yalitimi1-768x512-1.jpg

MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI Büyük fabrikalarda ve iş yerlerinde makineler için ayrı bölümler oluşturulurken makine ses yalıtımı konusunun çözülmesi gereklidir. Çünkü bu alanlardan çıkan sesler, fabrika ya da iş yerlerinde çalışanların motivasyon gücünü düşürebilir.

Feltbi izobozz ses yalıtım polyester elyaf keçe veya acouba pan kullanılarak makine odasındaki seslerin kesilmesi sağlanır. Böylelikle çalışma esnasında personellerin motivasyon gücü düşüklüğü sorunu ortadan kaldırılmış olur. Bunu yaparken yüksek ses yalıtım değerlerine sahip polyester elyaf keçe kullanılması çok önemlidir. İş yerlerinizde disiplinli ve verimli çalışmalar sahip olmak için Feltbi Yalıtım ile hizmetinizdeyiz.

UYGULAMA AVANTAJLARI

Kullanıcı ve uygulayıcı dostu
Kolay uygulamaya müsait yapısı sayesinde işçilik maliyetini azaltır.
Ses yalıtımında yüzer şap için birleşim yerine ve duvar kenarına ek bant gereksinimi yoktur.
Firesizdir.

BİNA İÇİN AVANTAJLARI

Binaya yük getirmez, hafiftir.
Şapta çökme olmaz.
Alt kat tavanlarında küf, rutubet ve siyah leke oluşturmaz.
Üst kattan alt kata gelen darbe kaynaklı sesleri (yürüme, koşma, eşya taşıma gibi) iletmez.
Bina ömrü boyunca hem ısı hem ses yalıtımı yapmaya devam eder.

Makine odası ses yalıtımı Olmaz ise Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Makine odası gürültüsü ciddi rahatsızlık verir. Binanın her yerine dağılarak tüm bina çalışanlarını rahatsızlık edecek noktaya gelir. Gürültü çalışanların sağlığı ve güvenliği için tehlike arz etmektedir.

İş yerleri çalışanları için güvenli ortamlar oluşturmalıdır. Gereksiz kazalar, özellikle kalıcı işitme zararları ve psikolojik problemler oluşmaya başlar.

Ayrıca makinaların kendisi performansı da belli bir süre sonra titreşimden etkilenmeye başlayacaktır. Bunlar hep zarar olarak geri dönmektedir.

Makine odası ses yalıtımı Nasıl Yapılır?

Feltbi ses yalıtım polyester elyaf keçe kullanılarak makine odasındaki seslerin kesilmesi sağlanır. Böylelikle çalışma esnasında personellerin motivasyon gücü düşüklüğü sorunu ortadan kaldırılmış olur. Bunu yaparken yüksek ses yalıtım değerlerine sahip polyester elyaf keçe kullanılması çok önemlidir. İş yerlerinizde disiplinli ve verimli çalışmalar sahip olmak için Feltbi Yalıtım ile hizmetinizdeyiz.

Feltbi ses yalıtım polyester elyaf keçe kullanılarak makine odasındaki seslerin azalması sağlanır. Böylelikle çalışma esnasında personellerin motivasyon gücü düşüklüğü sorunu ortadan kaldırılmış olur. Bunu yaparken yüksek ses yalıtım değerlerine sahip izobozz polyester elyaf keçe kullanılması çok önemlidir.

Yalıtım ciddi bir iştir. Doğru malzemeyi seçmek ve doğru uygulama yapılacak yalıtımın en önemli aşamasıdır.

Ayrıca seçilen malzemenin sudan ve rutubetten etkilenmemesi de çok önemlidir. Malzemenin çürümemesi,küflenmemesi, böceklenme yapmaması çok önemlidir. Ayrıca nefes alan malzemenin kullanılması ayrı bir avantajdır.İçerdeki hava hep temizlenecektir. Yangın sınıfı Bsıfır olmalıdır.

Keçe ürünler ile ses yalıtımı ile birlikte ısı yalıtımının da olması ayrıca bir avantaj sağlamaktadır. İş yeri maliyetleri azalmaktadır.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Ses Yalıtım

Makine Dairesi Ses Yalıtımı

Döşenmiş izoboz keçe üstüne şap atılıncaya kadar çalışan hareketli olacak ise , keçe birkaç noktadan klasik sıva harçları ile yapıştırılmalıdır.

Darbe sesleri alt katlara hem doğrudan hem de yan duvarlardan çarparak ilerler.Bu duvar ses bağlantısını kesmek için atılacak şap kalınlığı kadar izobozz keçeler duvara döndürülür. Ancak duvara tek parça halinde döndürülemez ise keçeler şeritler halinde kesilerek duvara birkaç noktadan yapıştırılabilir.

Şeritler ,yerde serili keçenin üstüne gelecek şekilde ve birleşim noktalarından sızma olmayacak biçimde yerleştirilmelidir.

Şap,şerit seviyesini geçmeyecek şekilde dökülür.

Şap dökülürken şapın şerbetinin izobozz bünyesine girmediği için (TSE Darbe testine bakınız) ayrıca üzerine naylon vb sermeye gerek yoktur.

Şap seviyesinin üstünde kalan fazla keçeler ,parke döşendikten sonra falçata yardımı ile kesilerek temizlenir.

İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
BİZİ TAKİP EDİNFeltbi Sosyal Medya

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Copyright ©2022 Feltbi. All rights reserved. Powered by Feltbi Biçer Mimarlık & Designed by Feltbi

Translate »