Sıkça Sorulan Sorular

7 mm – 10 mm – 15 mm – 20 mm kalınlıkları kullanabilirsiniz Kalınlık arttıkça darbe ses yalıtım değeri artar. Ayrıca daha kalın ürün daha çok ısı yalıtımı sağlar.

Hayır. Yanyana kolayca serilir. Ama istenirse birkaç noktadan klasik harçla yere yapıştırılabilir.

Hayır. Esnek yapısıyla her yüzeye uygundur.

Evet. Sonrasında üstüne şap dökülür.

Evet. Üstüne ısıtma boruları tesisatı konabilir.

Kalıp halde olan EPS köpük sistemlerde ise altlarına 7mm döşenerek, darbe ses yalıtımı sağlanır.

Izobozz, PET şişelerin ( su şişeleri) tekrar değerlendirilmesi sonucu geri dönüşüm ürünü olarak üretilir.

Izobozz %100 yerli malıdır. Uşak fabrikamızda üretilmektedir.

Izobozz zaten ithalatı azaltır. Yurtdışına döviz akışını engeller. Çünkü diğer alternatifler ithal ürünlerdir. %80 ‘e yakın bedeli yurtdışına gitmektedir.

PET şişe toplayanlardan, elyaf haline getirilmesine ve izobozz haline gelinceye kadar olan süreçte binlerce vatandaşımıza istihdam sağlamaktadır. Yurtdışındaki ürünlerde ise istihdam birkaç kişi ile sınırlıdır. Izobozz kullanımı ile Avrupa’nın lastik, kauçuk hurdalarının Türkiye gönderilmesini engellersiniz.

Avrupa menşeili, ithal, geri dönüşüm araba lastiklerinden üretilen kauçuk ürünlerin ısı yalıtıma katkısı yoktur. Izobozz ise 0,034 W/mK değeri ile katlar arası mantolama görevi görür. Çünkü bir binada zemin ve tavanlardan ısı kaybı %55 dir.

3 mm veya 5 mm ithal kauçuk şap altı ürünlerin ses yalıtım değerleri ∆Lw: 20 dB i geçememektedir. Izobozz 15 mm keçenin ses yalıtım değeri ise 29 dB’ dir.

Izobozz 15 mm kalınlığı sadece 1000 gram gelirken, 3 mm kauçuk 2100 gram gelmekte ve kauçuklar binaya 2 kat fazla yük getirmektedir.

Izobozz Polyester elyaf keçe olduğundan sudan asla etkilenmemekte ve çürümeden, bozulmadan özelliğini on yıllarca korumaya devam etmektedir.

Izobozz açık hücreli yapısıyla betonun sürekli nefes almasını sağlayarak, yaşam konforunu arttırır.

Çıplak elle tutulabilen izobozz, kaşıntı yapmaz ve kolayca serilerek uygulanır.

Şap dökülmeden önce diğer ürünlere nazaran üstüne poşet döşemeye gerek yoktur. Bu özelliği TSE raporunda da belirtilmiştir.

8 % düşük KDV oranı ise toplam maliyetleri düşürmektedir.

Diğer ürünlerde limitli stok bulunurken ve en az 60 günlük ön sipariş alınırken, 15 gün gibi Izobozz çok kısa zamanda teslim edilebilmektedir.

Izobozz 500 bin m2 aylık üretim kapasitesi ile tüm ülkenin ihtiyacını karşılayabilecek kapasitedir.

TSE onaylı, Bs1d0 yangın tepki sınıfına sahip olup güvenle kullanılabilmektedir.

Evet. Izobozz yalıtım keçesi olarak tek TSEK 97 belgeli üründür.

Evet, Izoboz’un şap altında kullanımın ses yalıtım değeri testi uluslararası akredite TSE akustik laboratuvarında yapılmıştır. TS EN ISO 10140-2/3 ve ISO 717-2 e göre ∆ Lw: 29 db olarak onaylanmıştır.

Talep Formu
close slider

    E-posta ve telefonla bilgilendirilmeyi kabul ediyorum.*
    Gizlilik Sözleşmesi'ni okudum onaylıyorum.*